Ką verta žinoti apie laiptus?

01/22/2022

Ar kada esame susimąste apie laiptus? Greičiausiai visi mes jais naudojamės tik pagal paskirtį. Tačiau įsivaizduokite, kad dabar laiptų reikia būtent Jums, Jūsų būstui ar Jūsų patalpoms. Kokie klausimai kilo pirmiausia?

Greičiausiai vieni pagrindinių klausimų yra tokie: kaip atrodys mano laiptai? iš ko juos norėčiau gaminti? kiek pakopų reikės? ar tilps šioje vietoje?

Šiandien ieškant laiptų Jūs rasite platų medžiagų, gamintojų ir dizaino pasirinkimą. Norėdami palengvinti Jums paieškas savo svajonių laiptų link, pasidalinsime keliomis savo įžvalgomis:

  1. Jei planuojate gyventi kelių aukštų name, prisiminkite, kad laiptai taps svarbiausiu Jūsų būsto akcentu, kuris, tikėtina, bus visam laikui (pakeisti laiptus nėra lengva). Iškart turėkite viziją kas papuoš ir apsaugos laiptus (dažnai betoniniai sukti laiptai, kurie atrodo itin gražiai, paskui save paslėpę "neša" didžiulę ir užslėptą turėklų kainą, neužkibkite ant tokių dalykų, rinkdamiesi laiptus, pasidomėkite ir turėklais).
  2. Biudžetas - vienas iš svarbiausių rodiklių laiptų paieškoje. Turite pasiskaičiuoti kiek pinigų galite skirti laiptams. Jei pasirinksite labai originalius laiptus, kurie, kaip minėjau anksčiau, bus "paslėpę likusią laiptų dalies dekoracija, tai Jums gali kainuoti dešimtimis tūkstančių. Tačiau jei paanalizuosite rinką plačiau ir pasirinksite optimalaus dizaino laiptus, tai kainos svyruos nuo 1000 eurų, priklausomai nuo laiptų dydžio ir naudojamų medžiagų.
  3. Leiskite specialistams įvertinti, kiek Jūs turite vietos laiptams. Tai pats svarbiausias dalykas ribojantis ar limituojantis Jūsų pasirinkimą bei diktuojantis kainą.
  4. Įvertinkite praktiškumą. Laiptai turi būti patogūs ir praktiški, kad būtų lengva nulipti ir užlipti, lengvai prižiūrimi. Visai kas kita, jei tai yra laiptai į rūsį ar palėpę.
  5. Rekomenduotina atsisakyti minties laiptus montuoti savarankiškai. Patikėkite tai specialistams, nes greičiausiai neišvengsite klaidų, gausite prastą rezultatą ir reikės ne tik papildomai ieškotis meistro, bet greičiausiai ir taisyti esamą gaminį, kas savaime suprantama padidins laiptų kainos kaštus.
  6. Kaip atrodys laiptai, priklausys nuo pasirinktų medžiagų. Mediniai laiptai - praeitų laikų tradicija, kuri suteikia gyvumo, tačiau su laiku pradeda girgždėti. Betoniniai laiptai - ilgaamžiški, tvirti ir sunkūs. Stikliniai laiptai - trapu ir tikėtina neamžina. Metaliniai laiptai - juos galima pagaminti tiek lengvo stiliaus, tiek tokius pat amžinus, kaip akmeniniai.

Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos šiandien norėjau Jums papasakoti, kad palengvinčiau Jums paieškas laiptų, kurie kasdieną džiugintų Jus.

Taip pat, jei kyla daugiau klausimų apie laiptus, jų konstrukcijas, patvarumą ar patikimumą, kviečiame pasikonsultuoti su mūsų įmonės specialistais. www.masterweld.lt visada pasiruošę Jums padėti.